سخن روز
شریف ترین دل ها، دلی است که اندیشه آزار کسان در آن نباشد. <هیوز>
ورود به سایت
نام کاربری:
کلمه عبور:
تازه های تکنولوژی
شما اینجا هستید: تازه های تکنولوژی >> گزارش تصویری >> گزارش تصویری / پرتاب کاوشگر حامل موجود زنده «پیشگام» به فضا

گزارش تصویری / پرتاب کاوشگر حامل موجود زنده «پیشگام» به فضا

چکیده:
سازمان وزارت هوا و فضای وزارت دفاع ایران اعلام کرد که یک کاوشگر کپسولی (محصور) به نام ˈپیشگامˈ را بطور موفقیت آمیز به فضا پرتاب کرده و همچنین آن را با موفقیت به زمین نشانده است. براساس این گزارش، پرتاب موفقیت آمیز کاوشگر ایرانی تا 120 کیلومتر به فضا و بازگشت این کاوشگر حامل یک میمون زنده، براحتی می تواند مقدمات پرواز انسان به فضا را برای این کشور فراهم سازد.
 گزارش تصویری / پرتاب کاوشگر حامل موجود زنده «پیشگام» به فضا

 

 

 

 کاوشگر «پیشگام» که با مدیریت یکپارچه سیستمی و تلاش دانشمندان سازمان فضایی ایران ساخته شده است با استفاده از حامل سازمان صنایع هوا فضا تا ارتفاع مورد نظر پرتاب و پس از طی مراحل پیش‌بینی شده و رسیدن به سرعت، شتاب و ارتفاع مورد نظر، مجددا به زمین بازگشته و موجود زنده این کاوشگر (میمون از نژاد رزئوس) با موفقیت بازیابی شد.

پرتاب کاوشگر حامل موجود زنده «پیشگام» به فضا

در تمامی مراحل پرتاب کاوشگر پیشگام،‌ تصاویر موجود زنده داخل کپسول زیستی، علائم حیاتی موجود زنده شامل ضربان قلب و دیگر داده‌های حیاتی و محیطی از کاوشگر مخابره و در جعبه سیاه ثبت شد. این کاوشگر پس از اوجگیری تا ارتفاع ۱۲۰ کیلومتری در بازگشت به زمین بازیابی و موجود زنده در شرایط مناسب و ... از کپسول خارج و عملیات ریکاوری بر روی آن انجام شد.

 

 

 

ali در تاریخ ۱۳۹۳/۵/۱۴ نوشته است:
میمون به فناااااااااااااااا رفتتتتتتتتتت خخخخخخخخخخخخخخ هههههههههه بیچاره رو پیچیدن چقدررر
ramin در تاریخ ۱۳۹۴/۱/۳ نوشته است:
hamin meimoon eftexare ino dare ke bere faza vo oonjaro barrasi kone ta xeili az adama ke layegeshnistan beran bala yaani hich eensani hamchin joraat va jesaratio nadashte karesh xeili bozorge
نظر شما چیست؟
نام و نام خانوادگی:
Email:
وبسایت:
نظر: