سخن روز
امتحان بدون تقلب مثل کریسمس بدون درخت است <کی اس الیت>
ورود به سایت
نام کاربری:
کلمه عبور:
تازه های تکنولوژی
شما اینجا هستید: تازه های تکنولوژی >> گزارش تصویری >> جذاب‌ترین تصاویر حوزه علم و فناوری هفته

جذاب‌ترین تصاویر حوزه علم و فناوری هفته

چکیده:
بخش Future وب‌سایت بی‌بی‌سی بهترین و جذاب‌ترین تصاویر هفته در حوزه علم و فناوری منتشر نموده است. دیدن این تصاویر زیبا خالی از لطف نیست. در ادامه با زومیت همراه باشید.
جذاب‌ترین تصاویر حوزه علم و فناوری هفته

 

 

 

آسمان شب

 

 

شرکت کنندگان در مسابقه عکاسی محیط زیست امسال (یا CIWEM) معرفی شدند. یکی از عکس‌های شاخص این مجموعه تصویر بالاست که توسط یکی از عکاسان خوش‌ذوق از آسمان شب کشور نامیبیا گرفته شده است. این تصویر مملو از ستارگان است و به زیبایی کهکشان راه شیری را نشان می‌دهد.

 

 

یه خرس چاق و گنده!

 

 

دامپزشکان مشغول رسیدگی به خرس سیاه آسیایی پنج ساله‌ و بیهوشی هستند که در قرنیۀ باغ جانورشناسی ماندای در سنگاپور قرار دارد. اگر می‌خواهید ابعاد و جثه‌ی این جانور دست‌تان بیاد، کافی است کف پاهای جانور را با بدن نحیف دکترها مقایسه کنید!

 

 

سیرکی بر بلندای آسمان

 

 

هواپیماهای نظامی که در نمایشگاه هوایی ابوظبی حرکات نمایشی انجام می‌دهند، از خود دودهای رنگی جالبی را در آسمان پخش می‌کنند که جلوه‌ای جذاب به این رویداد بخشیده است.

 

 

عطارد ملون

 

 

محققان ناسا، سازمان فضایی ایالات متحده، موفق به ثبت نقشه‌ی بسیار با کیفیتی از سطح سیاره‌ی عطارد در منظومه‌ی شمسی شده‌اند. جالب است بدانید این عکس زیبا و رنگارنگ از ترکیبی هزاران تصویر ارسالی کاوشگر مسنجر و در طول یک سال مدار گردی آن به دور سیاره تهیه شده است.

 

 

نقطه‌ی خونین

 

 

به گزارش نشریه علمی نیچر، کرم‌های پهن (یا شیستوزوم) دارای سلول‌های بالغ بنیادین هستند که می‌تواند دلیل اصلی ماندگاری بسیار طولانی این کرم‌های انگلی در بدن انسان باشد.

 

 

کلوپی در آسمان

 

 

کمپانی سازنده‌ی برج شارد (The Shard) لندن از قصد خود برای ساخت برج یک کیلومتری کینگدم تاور (Kingdom Tower) در شهر جده، در عربستان صعودی پرده برداشت. گفتنی است پس از اتمام مراحل ساخت، این برج عربی بلندمرتبه‌ترین سازه‌ی جهان خواهد بود.

 

 

عملیات پاک‌سازی

 

 

تفنگداران دریایی ایالات متحده مشغول تمرینات نظامی گوناگون برای مواجهه با حملات شیمیایی، بیولوژیکی، رادیواکتیوی، هسته‌ای و مواد منفجره‌ی قوی هستند که بخشی از مانور نظامی سالانه‌ی کبرای طلایی محسوب می‌شود.

 

 

آماده برای پرواز

 

 

کارگران مشغول بارگیری بخشی از هواپیمای خورشید سوئیسی با نام Solar Impulse در درون هواپیمای باری هستند که به مقصد سانفرانسیسکو در راه است. قرار است این هواپیمای دور برد خورشیدی پروازهای آزمایشی متعددی را در امریکا انجام دهد.

 

 

حافظه ماندگار

 

 

این پیکره متعلق به پیرترین شامپانزه‌ی اروپا است که جوجو نام دارد و در سن 60 سالگی تلف شد. مجسمه‌ی این جانور هم کنون که یک سالی از مرگش می‌گذرد، در موزه‌ای در شهر نانسی فرانسه نگهداری می‌شود.

 

 

کمر یا فنر؟!

 

SAEED در تاریخ ۱۳۹۱/۱۲/۲۲ نوشته است:
بسیار جالب و زیبا بود.
kh.m در تاریخ ۱۳۹۲/۱/۲۱ نوشته است:
mage mishe nazar ham dad? na vali dar vaghe ax haye ziad mahshari ham nistan
نظر شما چیست؟
نام و نام خانوادگی:
Email:
وبسایت:
نظر: