سخن روز
بعضی ها هندوانه زیر بغلت می گذارند و بعضی ها پوست موز زیر پایت <ادیسون>
ورود به سایت
نام کاربری:
کلمه عبور:
تازه های تکنولوژی
شما اینجا هستید: تازه های تکنولوژی >> ماشین ها و موتورها >> iRoad: طرح یک وسیله نقلیه سه چرخ با موتور الکتریکی از تویوتا

iRoad: طرح یک وسیله نقلیه سه چرخ با موتور الکتریکی از تویوتا

چکیده:
نمایشگاه ژنو 2013 همیشه با ابر خودرو ها و خودروهای مسابقه ای از بازدیدکنندگان و دنبال کنندگانش دلبری کرده ولی یکی از جذاب ترین و بامزه ترین طرح های امسال طرحی مفهومی تویوتا با نام iRoad است. iRoad یک سه چرخه معکوس (دو چرخ در جلو، یک چرخ در عقب) است که دو صندلی آن در یک راستا پشت سر هم قرار دارند و می توان در بخش عقب، بار قرار داد یا یک سرنشین اضافه بر راننده سوار کرد. اندازه آن تقریبا با یک موتور سیکلت بزرگ برابری می کند ولی برای حفظ تعادل هیچ نیازی به تلاش راننده نیست.
iRoad: طرح یک وسیله نقلیه سه چرخ با موتور الکتریکی از تویوتا

هر کدام از چرخ های جلو با یک موتور 2 کیلو وات ساعتی به حرکت در می آیند و تویوتا می گوید iRoad قادر به پیمودن یک مسیر 48 کیلومتری قبل از نیاز به شارژ مجدد باتری لیتیوم-یون آن است. با برق خانگی، شارژ باتری 3 ساعت به طول می انجامد.

iRoad  در اصل با چرخ عقبش هدایت می شود که بدنه را روی محور می چرخاند و امکان چرخش سر پیچ های تند را با بهترین ثبات ممکن می کند؛ چیزی که برای حرکت در محیط های شهری و ترافیک سنگین یک مزیت به شمار می رود.

ارتفاع بلند و ثبات بر روی 3 چرخ احتمال واژگون شدن iRoad را به حداقل می رساند ولی برای اطمینان بیشتر، تویوتا یک سیستم اتکایی فعال را که با ژیروسکوپ کنترل می شود در iRoad تعبیه کرده که در سر پیچ های تند با کج کردن بدنه بر روی سیستم تعلیق، نیروی مایل به مرکز ایجاد کرده و ثبات وسیله نقلیه را حفظ می کند. این سیستم روی سطوح شیب دار هم به همین شکل عمل می کند.

 

مجتبي آقاسي زاده در تاریخ ۱۳۹۲/۱۱/۹ نوشته است:
سلام ، چگونه مي شود اين موتور 3 چرخ را تهيه كرد ؟
مدیر سایت در تاریخ ۱۳۹۲/۱۱/۱۰ نوشته است:
فعلا به تولید انبوه و تجاری نرسیده است
نظر شما چیست؟
نام و نام خانوادگی:
Email:
وبسایت:
نظر: