سخن روز
چشم داشت احترام از هیچ کس نداشته باش تا احترامی که به تو می گذارند، شیرین تر جلوه کند <ادیسون>
ورود به سایت
نام کاربری:
کلمه عبور:
تازه های تکنولوژی

مقالات متفرقه

 • ۵ آزمایش دانشمندان که احتمال داشت دنیا را نابود کند!

  ۵ آزمایش دانشمندان که احتمال داشت دنیا را نابود کند!
  نوشته شده در تاریخ ۱۳۹۵/۵/۲۳ توسط سامان موسوی تعداد۴ نظر
  بشر همواره با تکیه‌بر دانش و خرد، به دنبال کشف اسرار حیات بر روی زمین بوده است که خود را از پرتگاه جهل و تاریکی نجات دهد. دانشی که انتظار می‌رود افق‌های دید آدمی را بازتر کند گاهی ممکن است به‌واسطه محاسبات غلط بلای جان او شود.
 • سامانه استعلام تعداد خطوط مشترکین تلفن همراه راه‌اندازی شد

  سامانه استعلام تعداد خطوط مشترکین تلفن همراه راه‌اندازی شد
  نوشته شده در تاریخ ۱۳۹۵/۱/۱۶ توسط سامان موسوی تعداد۱ نظر
  سامانه استعلام تعداد خطوط مشترکین تلفن همراه راه‌اندازی شد. از این به بعد می توانید با استفاده از این سامانه می توانید تعداد سیم کارت هایی که در هر کدام از اپراتورهای تلفن همراه به نام شما ثبت شده اند را مشاهده کنید.
 • بی نظیرترین گوشی های قدیمی ۱۰ سال پیش را بشناسیم‎

  بی نظیرترین گوشی های قدیمی ۱۰ سال پیش را بشناسیم‎
  نوشته شده در تاریخ ۱۳۹۴/۱۲/۲۶ توسط سامان موسوی تعداد۱ نظر
  تا همین چند سال پیش خبری از گوشی های هوشمند نبود و تنها سرگرمی بسیاری تعویض زنگ موبایلهایشان و یا ارسال ویدئو با بلوتوس بود. یک لحظه سعی کنید دنیای گوشی های هوشمند کنونی را بدون آیفون و گوشی های اندرویدی تصور کنید! کار دشواری است، اکنون بازار به طور کامل به تسخیر دو شرکت بزرگ اپل و گوگل در آمده و همگی دیگر گوشی های غیر هوشمند را اصلا موبایل هم خطاب نمی کنیم.
 • 10 دلیل برتری اندروید بر ios

  10 دلیل برتری اندروید بر ios
  نوشته شده در تاریخ ۱۳۹۴/۱۱/۲۵ توسط سامان موسوی تعداد۳ نظر
  اندروید و ios دو سیستم عامل پرطرفدار گوشی های هوشمند می باشند که هر کدام طرفداران خاص خود را دارند. از مزایای اندروید نسبت به ios می توان به قابلیت شخصی سازی و وجود امکانات بیشتر اشاره کرد. گرچه اپل هم بیکار ننشسته و در بروزرسانی های سیستم عامل خود امکانات زیادی به ios اضافه کرده است
 • باورهای متداولی که حقیقت ندارند

  باورهای متداولی که حقیقت ندارند
  نوشته شده در تاریخ ۱۳۹۴/۹/۱۲ توسط سامان موسوی تعداد۴ نظر
  خود من از دکتر در تلویزیون شنیدم! با چشمای خودم دیدم. این رو یک دانشمند به من گفته. دانشمندها گفته‌اند… اینها همه جملاتی هستند که روزانه با آن‌ها سرو‌کار داریم. مخصوصا وقتی باوری عمومی در بین مردم رایج شد که به نظر علمی می‌رسد. آیا واقعا اگر سرمان را بپوشانیم سرما نمی‌خوریم؟ آیا کوسه‌ها سرطان نمی‌‌گیرند؟ آیا حواس انسان‌ها فقط پنج‌گانه است؟ آیا نان قهوه‌ای بهتر از نان سفید است؟ با ما همراه باشید تا باور های عمومی که به نظر علمی می‌رسند را بررسی کنیم
 • ده شغل عجیبی که مردم در آینده خواهند داشت

   ده شغل عجیبی که مردم در آینده خواهند داشت
  نوشته شده در تاریخ ۱۳۹۴/۵/۲۱ توسط سامان موسوی تعداد۱۰ نظر
  یشرفت فناوری و تکامل جوامع انسانی، باعث خواهد شد که در آینده شاهد به وجود آمدن شغل‌ها و حرفه‌های تازه باشیم. 10 شغلی که در آینده نسبتا نزدیک مثلا در دو دهه بعد رواج پیدا خواهند کردبه شرح ذیل می باشند.
 • 12 توصيه براي کاهش تماس با امواج موبايل

  12 توصيه براي کاهش تماس با امواج موبايل
  نوشته شده در تاریخ ۱۳۹۲/۴/۱۷ توسط اشکان حسین پور تعداد۴ نظر
  در حال حاضر در جهان حدود 9/1 ميليارد نفر از تلفن همراه استفاده مي‌کنند و اين آمار در آمريکا فقط به 220 ميليون نفر مي‌رسد. تصورش را بکنيد ما در چه دنيايي از امواج تلفن‌هاي همراه زندگي مي‌کنيم. پژوهشگران دانشگاه صنعتي اميرکبير به تازگي با هدف بررسي خطرات احتمالي امواج الکترومغناطيسي تلفن همراه، آثار اين امواج بر بافت‌هاي مغز و جمجمه‌ را مدل‌سازي کرده‌اند.
 • تلفن همراهتان , جاسوس همراهتان

  تلفن همراهتان , جاسوس همراهتان
  نوشته شده در تاریخ ۱۳۹۲/۴/۱ توسط اشكان حسين پور تعداد۱ نظر
  تلفن همراه دارای یک میکروفون بسیار حساس است که همواره قابلیت فعال شدن را داراست. فعال کردن این میکروفون نیازی به برقراری تماس با گوشی مزبور و فعال شدن سیم کارت گوشی و یا حتی روشن بودن تلفن همراه ندارد. امروزه یکی از تجارت های پرسود برای شرکت های سازنده تلفن های همراه ، فروش دستگاه های فعال کننده میکروفون های تلفن های همراه و امکانات شنود این میکروفون های فعال شده می باشد.
 • 15 شركت بزرگ IT در گذشته

  15 شركت بزرگ IT در گذشته
  نوشته شده در تاریخ ۱۳۹۲/۴/۱ توسط اشكان حسين پور تعداد۰ نظر
  در ادامه ي مطلب ليست شركت هايي جهاني را مي بينيد كه پيشرفت اين چنيني تكنولوژي اطلاعات تا اين حد كه به ما رسيده مديون آن هاست اما برخلاف تصور اين شركت ها خود از بين رفته و براي اين پيشرفت از وجود خود مايه گذاشته اند .
 • هنگام استفاده از رايانه دائم پلك بزنيد

  هنگام استفاده از رايانه دائم پلك بزنيد
  نوشته شده در تاریخ ۱۳۹۲/۳/۳۰ توسط اشكان حسين پور تعداد۱ نظر
  يك متخصص چشم پزشكي به كاربران رايانه ‌توصيه كرد هنگام استفاده‌ از رايانه براي جلوگيري از خشكي ، ضعيفي و سوزش چشم، دائم پلك بزنند.